USŁUGA

Wymiana oleju Nowy Sącz

Dobrze jest zdawać sobie sprawę z tego, jak ważna jest wymiana oleju. To właśnie on jest odpowiedzialny za prawidłowe działanie samochodu. W obszarze jego działań znajduje się także ochrona silnika. Jego regularna wymiana jest bardzo ważna.

Szczegóły usługi

wymiana oleju przez mechanika samochodowego

Wymiana oleju Nowy Sącz - kolejność kroków

Podczas wymiany oleju w firmie Fux pracownicy:
• Usunięcie oleju z silnika.
• Wymiana obecnego filtra oleju na nowy.
• Napełnienie silnika nowym olejem o odpowiednich parametrach.
• Wymiana uszczelki korka spustowego.
• Ustawienie częstotliwości przeglądu (np. reset kontrolki) po przeprowadzeniu wymiany oleju zgodnie ze specyfikacją producenta pojazdu.
• Umieszczenie pod maską naklejki, przypominającej o wymianie oleju.

Wymiana oleju Nowy Sącz - kiedy należy to zrobić?

Ważne jest to, że wymiana oleju w samochodzie powinna mieć miejsce przynajmniej raz w roku. Ma to na celu upewnienie się, jakie są obecne poziom oraz jakość oleju w pojeździe. Producenci w wydawanych przez siebie zaleceniach podają także, co jaki czas należy wymieniać olej w samochodzie. Uzależnione jest to jednak od stylu jazdy i warunków eksploatacji. W tej kwestii najlepiej jest poradzić się specjalisty w tym zakresie.

Dlaczego warto regularnie wymieniać olej w samochodzie?

Kluczowe jest regularne wymienianie oleju w samochodzie z tego powodu, że on przy eksploatacji bardzo szybko traci swoje właściwości i z tego powodu się starzeje. W związku z tym jest to dodatkowa ochrona silnika konkretnego pojazdu. Można mieć także pewność odnośnie zwiększonego przebiegu i sposobu na utrzymanie gwarancji producenta.

Po czym poznać, że auto potrzebuje wymiany oleju?

Rozpoznanie momentu, w którym wymiana oleju Nowy Sącz jest niezbędna, nie jest szczególnie skomplikowanym zadaniem. Ważne jest zwracanie uwagi na kontrolkę oleju i sprawdzanie, czy nie zapala się ona i nie świeci przez dłuższy czas. Wtedy właśnie trzeba jak najszybciej udać się do zakładu samochodowego. Podobnie sprawa wygląda w przypadku zauważenia plam oleju, które mogą oznaczać wyciek oleju. Ignorowanie tych prognoz może doprowadzić do awarii silnika.

Skorzystaj jeszcze z innej usługi