USŁUGA

Przegląd układu hamulcowego Nowy Sącz

Podstawowy przegląd układu hamulcowego pozwala ocenić bezpieczeństwo oraz niezawodność hamulców Twojego samochodu. Podczas takiego przeglądu nasi eksperci sprawdzają przede wszystkich poziom oraz jakość płynu hamulcowego, a także zużycie klocków i tarcz hamulcowych.
Profesjonalnie przeprowadzony przegląd pozwoli zadecydować o kolejnych krokach, np. o naprawie czy wymianie konkretnych części układu hamulcowego. Jeżeli jednak przegląd nie wykaże żadnych usterek, możesz wracać na drogę z pewnością, że układ hamulcowy Twojego auta działa bez zarzutu.

Dlaczego warto zrobić przegląd układu hamulcowego?

przegląd układu hamulcowego przez mechanika samochodowego

Hamulce to jeden z najważniejszych układów czynnych w samochodzie. Wpływają bezpośrednio na bezpieczeństwo podczas jazdy autem. Trudne oraz zmienne warunki panujące na drodze wpływają na szybkie zużywanie układu hamulcowego, dlatego potrzebna jest szczegółowa diagnostyka, przeprowadzona przez wykwalifikowanych mechaników. Nowe samochody mają coraz więcej mocy, a różne modele aut posiadają różne systemy hamulcowe, których przegląd wymaga specjalistycznej wiedzy.

Po czym rozpoznać zużyte hamulce?

Niektóre modele samochodów poprzez odpowiedni system poinformują Cię o tym, że coś jest nie tak z układem hamulcowym Twojego auta. Poniżej znajdziesz kilka objawów zużytych hamulców:

• Nietypowy hałas podczas hamowania może oznaczać, że klocki hamulcowe Twojego auta są nadmiernie wyeksploatowane i wymagają wymiany – co więcej, również tarcze hamulcowe prawdopodobnie powinny zostać wymienione.
• Jeśli podczas hamowania zauważasz, że samochód ściąga na lewo lub na prawo, może to być oznaką usterki układu hamulcowego.
• Jeśli pedał hamulca wydaje się miękki, możliwe, że wyciek płynu hamulcowego spowodował przedostanie się powietrza do układu hydraulicznego.
• Pulsujący pedał hamulca może być oznaką odkształconej tarczy lub bębna hamulcowego.

Zużyte hamulce to poważny problem – jeśli zauważasz w swoim samochodzie któryś z tych problemów to niezwłocznie skontaktuj się z naszym serwisem.

Skorzystaj jeszcze z innej usługi